• autor: ks_orzel, 2016-06-05 17:08

Galicja Chmielnik 1:4 Orzeł Harta

Bramki:

34’ T. Mnich

70', 83' M. Krasnopolski (rzut wolny, asysta T. Mnich)

90' Mariusz Potoczny

Kartki:

89' B. Domin (opóźnianie gry)

41' M. Bieńko (czerwona)

A. Darasz

W ramach 17 kolejki rzeszowskiej B-Klasy Orzeł zmierzył się na stadionie w Chmielniku z miejscową Galicją. Wynik meczu otworzył w 34 minucie Tomasz Mnich, który wykorzystał nieporozumienie obrony z bramkarzem drużyny przeciwnej kierując piłkę do pustej bramki. 5 minut później mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców ale piłka po przelobowaniu bramkarza o centymetry minęła światło bramki. W 41 minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Marek Bieńko po ,,brutalnym faulu'' na zawodniku Chmielnika, musieliśmy grać w ,,dziesiątkę''. Tuż przed gwizdkiem na przerwę tracimy gola po prostopadłym podaniu do skrzydłowego gospodarzy i płaskim strzale po ziemi. Druga połowa to widoczna przewaga ze strony Orła i masa niewykorzystanych okazji m.in piłka po strzale Adama Gieruli po rzucie rożnym zatrzymała się na poprzeczce czy Dariusz Kuś otoczony przez obrońców po strzale w polu karnym gości minimalnie chybił. 20 minut przed końcem na prowadzenie wyprowadził nas Marcin Krasnopolski po pięknym strzale z rzutu wolnego z prawej strony boiska. W 83 minucie meczu doskonałym przeglądem pola popisał się Tomasz Mnich posyłając długie podanie ponownie do Marcina Krasnopolskiego, który mocnym strzałem z daleka trafił w okienko bramki gospodarzy. 90 minuta chwilę przed końcowym gwizdkiem sędziego Mariusz Potoczny fenomenalnym rajdem od własnego pola karnego przedryblował długość boiska i pokonał bramkarza ustalając końcowy wynik.

PODSUMOWUJĄC
Pierwsza połowa to równy mecz, druga to zdecydowana przewaga naszej drużyny, wiele kontrowersji, bardzo słabe zawody sędziego głównego a sytuację w której czerwoną kartkę otrzymał Marek Bieńko wolimy nie komentować. Mimo wszystko wygraliśmy. Już dziś serdecznie zapraszamy na ostatni mecz sezonu, który odbędzie się już za tydzień w niedzielę 12 czerwca o godzinie 14:00
Orzeł na własnym stadionie podejmie zespół z Woli Rafałowskiej.